Gmina Dobrzyca

Miejsce dobre dla każdego.

Najaktywniejszy Czytelnik 2018 Roku

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

6 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy została podsumowana kolejna edycja najdłuższego, bo trwającego cały rok kalendarzowy konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik  Roku”.

Kierowany  do wszystkich aktywnych, zarejestrowanych czytelników Oddziału Dziecięcego             

konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do systematycznego czytania książek i odwiedzania biblioteki. I właśnie świętem najaktywniejszych był ten dzień. W złotej dziesiątce znaleźli się:

 

1. Kornelia Filipiak

2. Dominik Pulikowski

3. Olivier Prusak

4. Otylia Filipiak

5. Gabriela Zimna

6. Maksymilian Prusak

7. Oliwia Jura

8. Marika Gorzelańczyk

9. Nikodem Szukalski

10. Igor Krawczyński

 

W kategorii „Przedszkolak w Bibliotece- Poczytaj Mi Mamo, Poczytaj Mi Tato”, która jest wstępem do samodzielnego czytania i ma na celu uhonorowanie nie tylko najmłodszych, słuchających na razie użytkowników naszej biblioteki, ale także ich rodziców, którzy doceniając korzyści płynące z obcowania z książką dbają o to, aby codziennie głośno czytać swoim dzieciom, nagrodzono:

 

1. Jana Kasprzaka oraz jego rodziców, Magdalenę i Sławomira Kasprzaków

2. Karolinę Szukalską oraz jej rodziców, Agnieszkę i Krzysztofa Szukalskich

3. Antoninę Orlicką oraz jej rodziców, Magdalenę i Sebastiana Orlickich

4. Blankę Banaszyńską oraz jej rodziców, Magdalenę i Pawła Banaszyńskich

5. Antoniego Gauzę oraz jego rodziców, Darię i Grzegorza Gauzów

 

Organizatorzy przygotowali dla laureatów dyplomy i nagrody książkowe. Dla rodziców książki oraz listy gratulacyjne. Wręczał je dyrektor Gminnego Centrum Kultury, pan Wojciech Maniak. O książkach i czytaniu pięknie śpiewały Amelia Królik, Wiktoria Leszczyńska i Tamara Wieczorek. Te specjalne, „książkowe” piosenki wybrała dla nich, a następnie czuwała nad przygotowaniami pani Jolanta Poplata.

Po oficjalnej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego był czas na rozmowę i dzielenie się uwagami o tym, co warto przeczytać.

Już w styczniu ruszyła  kolejna edycja konkursu na „Najaktywniejszego Czytelnika”. Potrwa do 31 grudnia 2019 roku, kiedy to wyłonimy tegorocznych zwycięzców.

Opublikowano: 08 lutego 2019 08:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 184