Miejsce dobre dla każdego.

Gmina Dobrzyca


• Obelisk poświęcony Stanisławowi Mikołajczykowi-projektu Józefa Witkowskiego (odsłonięty w 1991 roku) upamiętniający postać premiera, który w latach 1912-1925 mieszkał na Strzyżewie, pod Dobrzycą. (Dobrzyca ul. Rynek)

Obelisk poświęcony Stanisławowi Mikołajczykowi
• Pomnik  Poległych w Walce o Niepodległość, Obronę Ojczyzny. Pomnik odsłonięty w 1978 r. Za pomnikiem znajduje się mur z 8 tablicami upamiętniającymi mieszkańców Dobrzycy i Gminy Dobrzyca poległych w czasie I i II wojny światowej oraz wojny polsko – bolszewickiej. Tablice odsłonięto w 2009 i 2010 roku. (rozwidlenie ulic Koźmińskiej i Parkowej w Dobrzycy)

Pomnik  Poległych w Walce o Niepodległość, Obronę Ojczyzny
• Tablica ufundowana przez Towrzystwo Miłośników Ziemii Dobrzyckiej „walczącym o mowę polską dzieciom, rodzicom, ks. Śniatale podczas strajku szkolnego w latach 1906-1907". (Szkoła Podstawowa przy ulicy Parkowej)

Tablica pamięci „walczącym o mowę polską dzieciom, rodzicom, ks. Śniatale podczas strajku szkolneg
• Tablica ku pamięci zmarłych w latach 1803-1945 parafian wyznania ewangelickiego. (poewangelicka świątynia na rozwidleniu ulicy Koźmińskiej i Krotoszyńskiej)

Tablica ku pamięci zmarłych w latach 1803-1945 parafian wyznania ewangelickiego
• Tablica upamiętniająca działalność księdza Henryka Buchalskiego (1927-2001). (Dom Katolicki ul. Rynek)Tablica upamiętniająca działalność księdza Henryka Buchalskiego
• Obelisk ku pamięci 131 zamordowanych Polaków mieszkańców wsi Berezowica Mała koło Zbaraża (Ukraina). Obelisk został odsłonięty w 1994 roku. (cmentarz w Sośnicy)

Obelisk ku pamięci 131 zamordowanych Polaków mieszkańców wsi Berezowica Mała koło Zbaraża