Gminne Święto Plonów

Tegoroczne Gminne Święto Plonów Dobrzyca 2018 odbyło się w sobotę 25 sierpnia. Zaproszeni goście, poczty sztandarowe, delegacje sołectw i mieszkańcy zebrali się na Rynku w Dobrzycy skąd przy akompaniamencie orkiestry dętej przeszli do Kościoła p. w. św. Tekli. Tam została odprawiona dziękczynna msza święta za tegoroczne żniwa.
Po mszy świętej korowód dożynkowy udał się na plac dożynkowy przy hali widowiskowo – sportowej na ul. Szkolnej, gdzie odbyła się część obrzędowa dożynek, prowadzona przez Zespół Tańca Ludowego Kosynierzy z Jankowa Przygodzkiego. Wszystkich zebranych powitał dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy Wojciech Maniak. Starosta dożynek Jakub Ratajczak przekazał bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki Burmistrzowi Gminy Dobrzyca prosząc by dzielił go mądrze i sprawiedliwie, zaś starościna dożynek Małgorzata Kierzek wręczając wianuszek ze zbóż i kwiatów Przewodniczącemu Rady Miejskiej prosiła aby zawsze dbał o to żeby wszystkim mieszkańcom naszej gminy żyło się dobrze i dostatnio.
Burmistrz podzielił się chlebem z uczestnikami uroczystości. Organizatorzy wręczyli również bochenki chleba zaproszonym gościom oraz rolnikom, radnym i sołtysom reprezentującym poszczególne sołectwa.
W ramach części artystycznej na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza Błękitne Modraczki oraz Kapela znad Orli. Około godziny 18:00 nastąpiło losowanie nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Dobrzycy a następnie wystąpił kabaret Koń Polski oraz Dj Disco Feat. Mc Polo.
Wszyscy uczestnicy tegorocznych dożynek mieli okazję spróbować pysznego placka drożdżowego, a także skosztować kiełbasy, bigosu oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Uroczystości zakończyły się zabawą, do której przygrywał DJ Beatman.

Opublikowano: 27 sierpnia 2018 10:18