Gmina Dobrzyca

Miejsce dobre dla każdego.

Kultura: impreza plenerowa

Dożynki Gminne - Dobrzyca 2015 r.

2015-08-30 - 2015-08-31
od: 14:00 do 02:00
ul. Szkolna, Dobrzyca, pleszewski, wielkopolskie
Boisko przy hali widowiskowo - sportowej.

Starosta Dożynek Gminnych Dobrzyca 2015: Pan Andrzej Chałupniczak ma 51 lat i prowadzi wraz z żoną Grażyną gospodarstwo rolne w Karminku o powierzchni prawie 11 hektarów, z czego 5 ha to grunty własne. Państwo Chałupniczak gospodarują na własny rachunek od 1987 roku i zajmują się głównie uprawą zboża oraz kukurydzy. Pan Andrzej jest członkiem Dobrzyckiej Grupy Producenckiej Trzody Chlewnej. Gospodarstwo rolne Państwa Chałupniczak posiada park maszynowy przystosowany do prowadzonej przez nich produkcji rolnej. Pan Andrzej z wykształcenia jest rolnikiem-mechanizatorem. Państwo Chałupniczak mają 5 dzieci. Synowie: 30 letni Robert i 27 letni Radosław przebywają obecnie na kontrakcie w Niemczech, 28 letnia córka Joanna pracuje w firmie „Adros”, 19 letnia córka Monika jest uczennicą IV klasy w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie, zaś 17 letnia Karolina, jest uczennicą Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp. Państwo Chałupniczak są dziadkami 5 letniej Julki. Hobby Starosty Dożynek Gminnych jest renowacja starych ciągników.

Starościna Dożynek Gminnych Dobrzyca 2015: Pani Elżbieta Szymczak ma 41 lat, mieszka w Karmińcu. Posiada wykształcenie średnie rolnicze. Razem z mężem Radosławem gospodaruje na własny rachunek od 1995 roku, prowadząc ponad 46 ha gospodarstwo rolne, z czego 32 ha stanowią ich własność. Państwo Szymczak uprawiają buraki cukrowe, kukurydzę, pszenicę oraz mieszanki zbożowe. Hodują trzodę chlewną oraz bydło opasowe. Na wyposażeniu gospodarstwa rolnego znajdują się: kombajn zbożowy, 4 ciągniki, 4 przyczepy i podstawowy sprzęt do uprawy roli.
Państwo Szymczak mają 3 dzieci: 22 letniego syna Pawła, który pracuje już zawodowo i założył rodzinę; 20 letniego syna Huberta, który w tym roku ukończył technikum mechanizacji rolnictwa; 13 letnią córkę Basię, która od września rozpocznie naukę w dobrzyckim gimnazjum. Państwo Szymczak są dziadkami dla 2 miesięcznego Nikodema.
Pani Elżbieta jest sołtysem Karmińca i Gustawowa oraz aktywnym członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Karmińcu.
Wiele radości i satysfakcji sprawiają jej wycieczki do lasu i na basen. 

Asystent Dożynek Gminnych Dobrzyca 2015: Pan Krystian Szczotka ma 23 lata, jest kawalerem i prowadzi od 2012 r. wraz z rodzicami gospodarstwo rolne w Dobrzycy o łącznej powierzchni 19 ha, z czego 17 ha to grunty własne. Pan Szczotka uprawia zboża, buraki cukrowe i kukurydzę, hoduje: bydło mleczne i opasowe oraz trzodę chlewną. Gospodarstwo wyposażone jest w niezbędne maszyny i urządzenia do prowadzenia wymienionych kierunków produkcji i nieustannie jest doposażane. Pan Krystian skorzystał już z dofinansowania dla młodych rolników. Tegoroczny Asystent Dożynek Gminnych z wykształcenia jest technikiem mechanizacji rolnictwa i interesuje się agrotechniką. W wolnych chwilach lubi obejrzeć dobry film i czytać czasopisma rolnicze.

Asystentka Dożynek Gminnych Dobrzyca 2015: Honorata Sobczyńska ma 27 lat i mieszka w Lutyni. Pani Honorata ma wykształcenie policealne nierolnicze. Od 2010 r., wraz z mężem Leszkiem gospodaruje na własny rachunek. Państwo Sobczyńscy prowadzą ponad 16  ha gospodarstwo rolne nastawione głównie na uprawę rzepaku, kukurydzy i zboża oraz na hodowlę trzody chlewnej. Państwo Sobczyńscy mają dwójkę dzieci: 5 letniego Wiktora uczęszczającego do przedszkola oraz 2 letnią córkę Zuzię. Pasją pani Honoraty  jest sport i florystyka. Wielką przyjemność sprawia jej spędzanie wolnego czasu z rodziną oraz wycieczki.


Plakat Dożynek Gminnych Dobrzyca 2015

Zdjęcia: