Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 11 marca 2019 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się eliminacje miejsko - gminne powiatowego Konkursu Pięknego Czytania ph. „W magicznym świecie książki”.

Wystąpili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych  z terenu miasta i gminy Dobrzyca: Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni.

Uczestników obowiązywała prezentacja dowolnie wybranych przez siebie fragmentów prozy z książek polskich pisarzy współczesnych.

Jury, po wysłuchaniu interpretacji tekstów postanowiło wyróżnić pięć osób, które zaprezentują się na konkursie powiatowym:

Annę Lewandowską               SP w Karminie

Wojciecha Marszałka             SP w Dobrzycy

Marię Pawłowską                    SP w Lutyni

Zofię Regus                              SP w Dobrzycy

Nikodema Szukalskiego          SP w Dobrzycy

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, pobudzanie wyobraźni, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz popularyzację twórczości polskich pisarzy współczesnych.

Organizator dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników przygotował dyplomy oraz nagrody książkowe. Wręczał je dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy, pan Wojciech Maniak.

Opublikowano: 13 marca 2019 13:45