Zmarł Pan Zdzisław Woźniak - były Wójt Gminy Dobrzyca

Z żalem informujemy, że w dniu 29 października 2018 r. zmarł Pan Zdzisław Woźniak – były Wójt Gminy Dobrzyca.
Pan Zdzisław Woźniak urodził się 14 stycznia 1947 roku w Gołuchowie. Był absolwentem historii, początkowo (w latach 1966 – 1976) pracował jako nauczyciel tego przedmiotu na terenie gmin Gołuchów i Dobrzyca. Od 1976 do 1978 pracował w Dobrzyckich Zakładach Obuwia. Od 1983 roku pełnił funkcję Naczelnika Gminy Dobrzyca a od 1990 do 2006 Wójta Gminy Dobrzyca.

Angażował się w działalność wielu organizacji społecznych w tym m. in. harcerstwa, ochotniczych straży pożarnych, Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej, Bractwa Strzeleckiego p. w. św. Tekli w Dobrzycy. Przez wiele lat stał na czele Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dobrzycy.

Za swoją pracę i działalność społeczną został w dniu 28 maja 2007 roku wyróżniony tytułem „Honorowy Obywatel Gminy Dobrzyca”.

Pogrzeb Pana Zdzisława Woźniaka odbędzie się w sobotę, 3 listopada o godz. 11:00 w kościele p. w. św. Tekli w Dobrzycy.

Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Opublikowano: 30 października 2018 17:10