Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu

W piątkowy wieczór 22 czerwca br. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość” podczas której wręczono Laureatom Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Samorządowa Marka Roku nagrody za przedsiębiorczość oraz działania na rzecz rozwoju gospodarki krajowej.

Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku to inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami.

W ramach Programu realizowany jest Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu, który od dekady promuje samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z mieszkańcami, inwestorami i przedsiębiorcami oraz turystami. Plebiscyt pokazuje rozwój, konkurencyjność i innowacyjność polskich gmin, miast i regionów.

W tym roku Rada Programowa wyłoniła Laureatów nagród: Gmina Roku 2018, Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2018 oraz Najlepszy Wójt, Burmistrz, Prezydent Miasta Roku 2018.
Nagrody przyznawane są za innowacyjne i prorozwojowe działania inwestycyjne oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska, działań proekologicznych, infrastruktury technicznej a także edukacji, kultury i sportu, polityki prorodzinnej.

Wręczanie prestiżowych nagród rozpoczęto od uhonorowanych zaszczytnym tytułem Gmina Roku 2018 oraz Najlepszy Burmistrz 2018. Obie nagrody przyznano kolejno Gminie Dobrzyca oraz Jarosławowi Pietrzakowi Burmistrzowi gminy Dobrzyca. Nagrody dla Laureatów wręczyli: Pan Tomasz Waźbiński – Dyrektor Narodowego Instytutu

Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pan Lesław Wiatrowski – Wiceprezes Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl.

Patronat nad Programem objęła Polska Organizacja Turystyczna, Związek Powiatów Polskich, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz większość urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, a także izby gospodarcze i przemysłowo-handlowe.

Podczas wieczoru przeprowadzona została również licytacja na rzecz Fundacji LATAWIEC, której celem jest utworzenie Specjalnej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Anna Dec oraz Krzysztof Ibisz.

Opublikowano: 27 czerwca 2018 09:17

Publikacja - Burmistrz Gminy Dobrzyca [337.87 KB]