Komunikat Burmistrza Gminy Dobrzyca w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli

Komunikat Burmistrza Gminy Dobrzyca w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobrzyca

W związku z możliwością otwarcia żłobków i przedszkoli od 6 maja informujemy, że ze względu na realne zagrożenie epidemiczne oraz w trosce o zdrowie dzieci i ich bliskich żłobek oraz przedszkole  prowadzone przez Gminę Dobrzyca pozostaną zamknięte do odwołania.

Aktualnie prowadzone są analizy i konsultacje mające na celu zdiagnozowanie rzeczywistych potrzeb rodziców, a także możliwości jednostek oświatowych. Decyzja o ewentualnym uruchomieniu opieki przez żłobek i przedszkole podjęta zostanie po ukazaniu się szczegółowych wytycznych ministerstw, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, diagnozie rzeczywistych potrzeb pracujących rodziców oraz gotowości jednostek oświatowych.

O decyzji dotyczącej otwarcia żłobka i przedszkola informować będziemy na bieżąco.

Jednocześnie informujemy, że rząd zapowiedział przedłużenie wypłacania zasiłku opiekuńczego w przypadku gdy żłobek/przedszkole pozostają zamknięte lub nie mogą zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

Ewa Wasielewska

z-ca Burmistrza