Gmina Dobrzyca

Miejsce dobre dla każdego.

System Obsługi Wsparcia dla niepełnosprawnych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW.

 

Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych beneficjentów w lokalnych społecznościach, uprzejmie prosimy o udostępnienie poniższej informacji, m.in. poprzez Państwa strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:

 

„Osoby z niepełnosprawnością od 1 stycznia 2020 roku mogą elektronicznie składać wnioski o dofinansowanie, zarówno do turnusów rehabilitacyjnych, jak i do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

 

Darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl), za którego pośrednictwem można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Jedyne, co jest potrzebne to:

- dostęp do Internetu,

- aktywne konto w Systemie SOW,

- posiadanie Profilu Zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach pożytku publicznego oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków - zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

 

Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

 

Więcej szczegółowych informacji można także uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00).”

 

Zachęcamy również do udostępniania poniższych linków:

https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/srodki-pfron-bez-wychodzenia-z-domu-1/

 

https://twitter.com/PoznanPfron/status/1214575216682307585

 

Z wyrazami szacunku

 

Anna Brych

Specjalista

ds. promocji i informacji

Oddział Wielkopolski

tel. 61 666 46 21

ul. Lindego 6

60-573 Poznań

Opublikowano: 13 stycznia 2020 07:19

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

System SOW [227.18 KB]

Wyświetleń: 180