Warsztaty bożonarodzeniowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy

W czwartek, 28 listopada, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się warsztaty rękodzielnicze na których dzieci tworzyły ozdoby bożonarodzeniowe. Na pierwszych zajęciach mali artyści zrobili piękne zakładki do książek z motywem świątecznym oraz otrzymali drewniane bombki do pomalowania w domu. Dzieci dzięki warsztatom miały możliwość poznania różnych technik ozdabiania przedmiotów oraz tworzeniach nowych rzeczy od podstaw.

12 grudnia br.  odbyły się kolejne, ostatnie już warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych. Dzieci pod opieką pani Agnieszki Szukalskiej wykonały skandynawskie skrzaty. Te urokliwe dekoracje ze skarpetek wypełnionych kaszą lub ryżem okazały się pięknymi ozdobami, które skradły serca uczestników warsztatów. Po wykonaniu skrzatów dzieci wspólnie zasiadły do słodkiego poczęstunku.

Opublikowano: 13 grudnia 2019 14:08