IX edycja konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" - podpisanie umowy

W środę 17.07.2019 r. w Starostwie Powiatowym w Pleszewie podpisano umowę na dofinansowanie projektu w ramach IX edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" pn. „GALEW OD-NOWA” - utworzenie centrum wypoczynku i rekreacji celem wzrostu integracji międzypokoleniowej mieszkańców wsi.

W ramach realizacji zadania powstanie teren rekreacyjny z altaną, grillem, elementami siłowni zewnętrznej, tablicami edukacyjnymi a także alejkami utwardzonymi z tłucznia oraz małą architekturą.

Na terenie działki zaplanowano również trawnik oraz nasadzenia m. in. z hortensji bukietowej, jałowca płożącego oraz głogu szczepionego na pniu.

Główny cel realizowanego projektu: poprawa jakości życia mieszkańców sołectwa, aktywizacja i integracja społeczności lokalnych, wzmocnienie więzi społecznych, poprawa estetyki otoczenia, popularyzacja aktywności ruchowej mieszkańców.

Całkowity koszt: 79.966,21 zł w tym: środki własne gminy: 18.352,69 zł, środki funduszu sołeckiego 10.849,53 zł, planowany wkład własny mieszkańców 20.763,99 zł, środki z dotacji 30.000,00 zł .

Planowany termin zakończenia w/w realizacji 31 października 2019 r.

Fot. Ewa Andersz-Wanat

Opublikowano: 19 lipca 2019 12:33