Zaproszenie - VIII Pleszewska Gra Miejska #EkoFriends

18 czerwca 2019r. (wtorek) o godzinie 10.00, rusza kolejna, VIII Pleszewska Gra Miejska

„#EkoFriends”

W tym roku podczas gry uczestnicy przekonają się co jest aktualnie największym zagrożeniem dla Ziemi? Będą mieli możliwość poznania faktów o zanieczyszczeniu środowiska naturalnego i zastanowić się nad tym jak Ziemia może wyglądać w roku 2015.

Jeżeli posiadasz najwspanialszych przyjaciół, z którymi łączy Cię wspólna pasja i jesteście jedną zgraną paczką, chodzicie razem do szkoły, działacie w stowarzyszeniu, klubie sportowym, Kole Gospodyń Wiejskich, grupie nieformalnej, grupie uczniowskiej- zgłoś swoją drużynę!

Do kiedy zgłoszenia?

Do 11 czerwca 2019r. (wtorek) na formularzu pobranym ze strony www.wolontariat.pleszew.pl (zgody rodziców potrzebne są na STARCIE 18 czerwca).

Formularz można złożyć osobiście w:

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla Młodzieży Dojeżdżającej

ul. Św. Ducha 5 (Dom Rzemiosła I piętro) Pleszew

nr telefonu +48 664054396

lub przysłać e-mailem wolontariat.pleszew@gmail.com (wtedy bez podpisu)

z dopiskiem: Zgłoszenie na VIII Pleszewską Grę Miejską

Kto może wziąć udział w VIII PGM:

Do uczestnictwa zapraszamy osoby w wieku od lat 13 do 113! (w przypadku osób niepełnoletnich wymagany jest w drużynie pełnoletni kapitan). Drużyna musi liczyć 4-5 osób (z kapitanem). Zapraszamy przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, grup nieformalnych, grup pracowniczych, reprezentacje osiedli, amatorskie grupy sportowe i każdego kto zechce się przyłączyć!

Tematyka gry?

W tym roku skupimy się nad rozwiązywaniem problemów globalnych. Zajmiemy się edukacją ekologiczną, uświadamianiem problemów związanych z zanieczyszczaniem i tym samym wyniszczaniem naszej planety.

Zajmiemy się kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Przyda się także zacięcie społeczneJ

Uczestnicy gry wykonają szereg zadań podczas których zdobędą wiedzę o ekologii. Zadaniem drużyn będzie  odnalezienie METY i zebranie jak największej liczby punktów.

W tym roku korzystać będziemy z nowoczesnych technologii:

- aplikację do odczytywania QR kodów,  uczestnicy muszą mieć zainstalowaną na co najmniej jednym urządzeniu (np. smart fonie) z dostępem do Internetu.

Nagroda główna dla zwycięskiej drużyny: butelki filtrujące BRITA z dodatkowym filtrem +bawełniana torba z logotypem VIII PGM

Dla wszystkich uczestników gry i wolontariuszy: Bawełniane torby z logotypem VIII PGM

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje:

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla Młodzieży Dojeżdżającej w Pleszewie- LOKALNE CENTRUM WOLONATARIATU   przy ul. Św. Ducha 5/13.

Więcej informacji oraz REGULAMIN (zgoda rodziców i FORMULARZ) na stronie internetowej www.wolontariat.pleszew.pl  lubu Lucyny Roszak pod numerem telefonu: + 48 664054396

Nie zastanawiaj się, dołącz do nas i poczuj smak przygody!

Zadbaj o Ziemię, zdobywaj wiedzę, zostań świadomym mieszkańcem Planety!

Organizatorzy:

- Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej w Pleszewie- Lokalne Centrum Wolontariatu w Pleszewie

- Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie

- Dom Kultury w Pleszewie

- Fundacja ANIMACJA (Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie).

Opublikowano: 31 maja 2019 09:32

Zgoda rodziców [98 KB]