Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 14 marca 2018 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się eliminacje miejsko - gminne powiatowego Konkursu Pięknego Czytania ph. „Książki radość dają tym, co je czytają”.

Wystąpili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych  z terenu miasta i gminy Dobrzyca: Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni.

Uczestników obowiązywała prezentacja dowolnie wybranych przez siebie fragmentów prozy z książek polskich pisarzy współczesnych.

Jury, po wysłuchaniu interpretacji tekstów postanowiło wyróżnić pięć osób, które zaprezentują się na konkursie powiatowym:

Weronikę Dzierlę               SP w Galewie

Julię Kaczmarek                SP w Koźmińcu

Amelię Królik                     SP w Dobrzycy

Wiktorię Leszczyńską       SP w Dobrzycy

Filipa Waleńskiego            SP w Koźmińcu

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, pobudzanie wyobraźni, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz popularyzację twórczości polskich pisarzy współczesnych.

Organizator dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników przygotował dyplomy  oraz nagrody książkowe.

Opublikowano: 16 marca 2018 14:39