26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tegorocznej kweście w gminie Dobrzyca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 17.578,35 zł.

11.833,35 zł pochodziło z kwesty ulicznej, 4.825,00 zł z licytacji fantów i gadżetów, która odbyła się w Oranżerii w Dobrzycy oraz 920 zł, które zebrano na turnieju sportowym.

Licytacje prowadził Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy Wojciech Maniak. Największą cenę wywoławczą – 360 zł – osiągnął rower ufundowany przez państwa Orłowskich z Dobrzycy.
Ponad to dużą popularnością cieszyły się gadżety z serduszkiem: koszulki oraz kalendarze, a także miś panda, piłki, tort oraz babeczki. Czas między licytacjami umilały występy dzieci i młodzieży ze szkół w Dobrzycy i Lutyni oraz zespół Sunmmer.

Na ulicach kwestowało ponad 40 wolontariuszy. Wielkie kwestowanie zakończyło o godzinie 19.00 tradycyjnym „Światełkiem do nieba”.

Podczas 26 Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na pomoc neonatologiczną, a konkretnie na doposażenie podstawowych oddziałów noworodków w sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia najmłodszych.

Tekst: A. Szymkowiak

Opublikowano: 16 stycznia 2018 08:00